KARSEM KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

bilgi@karsem.com.tr
    İletişim : 0332-2217254

Eğitimde Koçluk Uygulamaları Eğitimi

Eğitimin amacı

Eğitimde Koçluk uygulamaları Programımızda

Hayat bir yolculuktur felsefesi ile;

  • Bu yolculukta nereye gitmek istiyoruz?
  • Hangi hedeflerimiz var?
  • Bu hedeflere nasıl ulaşacağız?
  • Hangi beceri ve yetkinliklerimiz var?

İşte, tüm bunları keşfetme yolculuğumuzda bazen  yardımcı bir yol arkadaşına ihtiyaç duyarız. Net amaç ve niyetlerimiz olmadığında ya yola hiç çıkmayız ya da pusulasız ve dümensiz giden bir gemiye benzeriz. Rüzgar nereye sürüklerse bizi, o yöne doğru sürükleniriz. İşte tam da bu noktada hem kendimizi tanımak, hangi beceri ve yetkinliklere sahip olduğumuzu bilmek ve geliştirmek temel amacımız…

Türkiye’deki Mevcut Eğitimler

Türkiye’de bir ilk olarak Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformu ‘’EKİP’’bünyesinde  Eğitimde Koçluk Uygulamaları Uygulayıcı Eğitimi verilmektedir. 

Kişiye Sunduğu Avantajlar

Eğitimde Koçluk Uygulamaları sürecinde kişilerin  kendilerini  daha iyi tanıyarak sahip olduğu meziyetleri keşfetmesinde,  hatalarını tecrübe olarak kabul edip yeterliliklerini artırmasında, okul yaşamını, aile yaşamını ve sosyal yaşamını olumlu yönde değiştirmesinde,  arzu ettiği hedef ve performansa erişmesinde,  akademik başarısını arttırarak eğitim hedeflerine ulaşmasında, uygun yöntem ve tekniklerle YOL ARKADAŞLIĞI nasıl olmalı ile ilgili yöntem ve teknikleri  paylaşıyoruz.

 

 

 
Başvuru Yap