KARSEM KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

bilgi@karsem.com.tr
    İletişim : 0332-2217254

YÖKDİL Hazırlık Kursu

 YÖKDİL HAZIRLIK KURSU

YÖKDİL sınavı nedir ?

YÖKDİL Sınavı Akademik anlamda YDS’ nin eşdeğeridir. Bu sınavın ortaya çıkarılma amacı doktora ve doçentlik başta olmak üzere yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamaktır. İlki 05 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen ve devamında doçentlik başvurularına göre senede iki kez yapılması kararlaştırılan YÖKDİL sınavının ileride okuma anlamanın dışında konuşma ve dinleme  becerilerini de ölçecek şekilde yapılması planlanmaktadır.

 

YÖKDİL hangi alanlarda yapılmaktadır?

Mevcut YDS sınavı alana yönelik olmadığı için YÖKDİL adayın alanına göre;

·         Fen ve Mühendislik,

·         Sosyal ve Beşeri Bilimler,

·         Sağlık,

alanlarında yapılmaktadır.  Aday başvuru sırasında tercihini belirleyebilmektedir. (Alan Tercihleriniz dikkate alınacaktır. Kontenjan doluluğu sağlandığı takdirde, özel sınıf açılacak aksi durumda genel tercih sınıfında ders görülecektir.)

Yökdil Sınavına Kimler Katılabilir?

YÖKDİL Sınavı Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce dilinde yapılmaktadır. YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

KARSEM farkı ile YÖKDİL Hazırlık Kursu

YÖKDİL kurslarımıza müracaat eden öğrencilerimiz ve adaylar Alanındaki en iyi eğitmenlerden ders alarak nitelikli eğitim şansı yakalarlar.

Başvuru Yap